A dia egy láthatatlan filmszalag, a pozitív előjelek pedig a bennünket ért stresszek sokaságát jelöli. Minél több stresszt kell átélnünk, annál betegebbek leszünk és annál rövidebb az lesz életünk.
Mi a diapozitív metódus?
Speciális, gyöngéd stressz oldás, mely a fogantatástól a megszületésig tartó időszakból, illetve az azóta felhalmozódott stresszek oldása.
Az anya és a magzat
A magzat pontosan átéli mindazt, ami az édesanyjával történik a terhesség kilenc hónapja alatt. Az anya stressz-hormonjai az ő vérkeringésébe is bekerülnek, de ennél többről van szó: a baba nagyon jól hallja, „tudja”, ami odakint történik, és érti is, mivel teljességgel az anya lelkiállapotára van hangolódva. Például ha az anya megijed, a magzat is összerándul. Ezek a nagyon korai emlékek képezik a „diákat”, az életfilmünk első kockáit. A születés után következő életszakaszban ismét érhetnek bennünket a magzatihoz hasonló helyzetek. Minden új kihívás hasonlít egy új megszületéshez, minden folyamat a méhen belüli fejlődéshez, vagyis úgy fogunk hozzáállni ezekhez a helyzetekhez, ahogyan magzatkorunkban „megtanultuk”: rendszerint félelemmel, pánikkal, behúzódással, dühvel. Ilyenkor „fényt kap” a régi diakép-emlék, és agyunk újra levetíti a régi történés érzelmi hatását. Ez mintegy rávetítődik a jelen élethelyzetre, befolyásolja azt. A felnőtt ember pedig értetlenül áll, és nem tudja, vajon miért okoz benne olyan görcsös félelmet mondjuk egy munkahely váltás, vagy egy párkapcsolat. A hagyományos pszichológia is csak a születésig keresi a traumatikus emlékeket, az ezotéria pedig az előző életekben. A diapozitív metódus a kettő közötti szakasszal, a korábban elhanyagolt méhen belüli idővel foglalkozik.
A kezelés
Ahogy a test megformálódik az anyaméhben, úgynevezett idősínek, emlékező meridiánok is kialakulnak az emberi testen. A legfontosabb ezek közül a belső talp élen húzódik, egy másik a gerinc mentén, egy harmadik pedig a koponya tengelyén. A diapozitív metódus során a páciens nyugodtan fekszik, 40 percen keresztül anyai szívhangot hallgatva, a kezelést végző pedig igen finom érintéssel masszírozza a talp él vonalát a hüvelykujj ízületétől (fogantatás) lassan haladva az Achilles-ínig (megszületés). A legtöbbször békés alvás következik, azonban az is előfordul, hogy a páciens emlékezetébe betörnek a régi emlékek, és a teste reagál, sőt akár méhen belüli emlékképeket is láthat (a magzat nem vak, ki-kinyitja a szemét, és a hasfalon átszűrődött vöröses fényben látja a méhlepényt, a köldökzsinórt). De senki sem keresgéli az emlékeket, ezek az oldás során maguktól hozzáférhetővé válnak. Az „emlékező meridián” pontjainak gyengéd érintése aktivizálja a hozzá köthető emléket. Ez a regressziós (időben visszatérő) állapot nem hipnózis eredménye. Mindkét lábat kezeljük (20-20 percig), és a kezelést végző személy is érzi azt, amit a páciens, sőt, az ő elméjében is felbukkanhatnak a páciens emlék-képei és érzelmei. A kezelés során mintegy átíródik az emléksor, a fájdalmas „diaképek” átalakulnak érzelmileg semleges képekké. De ha valaki átalussza a folyamatot (mivel igen csendes, békés körülmények között, fekve zajlik), a hatás akkor sem kevesebb. Az elfojtott, az elraktározódott, nyomasztó érzések folyamatosan felszínre kerülnek és azonnal oldódnak. A kezelés hatására az érzés megtalálja saját helyét a múltban és a tünet törlődik. Egy, vagy néhány ismétlődő kezelés után a napi életben tapasztalható, hogy megszűntek a problémák.
Kinek ajánlott a módszer?
- 0-100 éves korig mindenkinek, hiszen nincs olyan ember, aki ne rögzítene negatív információkat.
- Kismamáknak, mivel magzatvédő hatása van. Esetlegesen bevitt negatív információkat azonnal lehet oldani. Az eredmény: minőségi anyatej-, egészséges, nyugodt gyermek, erős immunrendszer.
- Kisbabáknak, minél közelebb a születéshez, annál gyorsabb az oldódás.
- Hiperaktív, nehezen kezelhető, tanulási zavarokban szenvedő gyermekeknek
- Stressz, pánikbetegség, depresszió esetén. Akinek önértékelési problémája van.
- Aki szorongásokkal, félelmekkel küszködik.
- Aki túlzottan kimerültnek, stresszesnek érzi magát. Krónikus,súlyos betegeknek, lelki tényező stressztelenítésére.
Stresszoldó relaxáció
A relaxáció szó szerint ellazulást jelent, s a legtöbb relaxációs módszer elsősorban az izmok ellazítására koncentrál. A szorongás egyik vezető tünete ugyanis az izomfeszülés, amit sokszor csak akkor veszünk észre, amikor ellazulunk. Ez az izomfeszülés okozhat egy-egy szorongató helyzetben akár izomlázat is, de fáradékonyságot, fejfájást, derékfájásokat is. Hogy az izomfeszülés és a lelki feszültség közt milyen szoros kapcsolat van, azt bizonyítja az is, hogy a szorongáscsökkentő gyógyszerek általában egyben izomlazítóként is használatosak. A relaxáció egyik lényeges hatóeleme, hogy amit elképzelünk, azt a testünk meg is valósíthatja. Ez természetesen nem megy mindenkinek egyformán, de relaxálni mindenki megtanulhat. A képzelet erejét mutatja, amikor mások ásításának látványától magunk is ásítani kezdünk. A szorongásos rosszullétek kialakulásának egyik lényeges eleme, hogy a kliens elképzeli azt, amitől fél, és ezáltal az megvalósul. Jól ismert jelenség, hogy saját légzésünket, saját pulzusunkat sokszor nem tudjuk hitelesen megmérni, mert pusztán attól, hogy megfigyeljük, megváltozik a légzés vagy a pulzus üteme. Ha csukott szemmel állunk, és elképzeljük, hogy előre dőlünk, elkezdhetünk ingani. Relaxációban a kliens a segítő segítségével elsajátítja azt a képességet, hogy képzeleti képek ill. magában kimondott szavak segítségével képes legyen az izmok ellazulását előidézni testében. Erre több rásegítő módszer is van, az egyik legelterjedtebb a progresszív relaxáció, melyben először megfeszítjük izmainkat, hogy aztán, amikor ellazítjuk őket, könnyebb legyen átélni az ellazulást. A másik ismert módszer az autogén tréning, amelyben az izomellazulást a végtagok és a test elnehezülésének elképzelésével érjük el. Fontos, hogy a relaxációt arra képzett, gyakorlattal rendelkező szakember segítségével sajátítsuk el, mert hozzá nem értők kezében a relaxáció akaratlanul is veszélyessé válhat. Ugyanakkor fontos előzetesen megismerni a pácienst, hogy érzelmi-lelki állapota alkalmas-e a relaxációra.
Belső érzelmi kapcsolat elengedése – BÉKE technika
A belső utazás felszabadulásunk eszköze, magunkra ébredésünk folyamata, amely a lélek mélyébe vezet és eltávolítja onnan a korlátozó mintákat .Utazás közben átéljük, majd elengedjük a felhalmozódott, bent rekedt félelmet, és megtanuljuk azt is, mit tegyünk hasonló szituációban.
A legfontosabb, hogy a problémát még azelőtt megoldjuk és szélnek eresszük, mielőtt az testünkben elraktározódna és később, szinte feltételes reflexként működve megnehezítené életünket. Kapcsolati problémákat,vagy betegségeket okozva emlékeztet,valami nincs rendben a mélyben.
A belső-béke utazás egyik kulcsa a megbocsájtás. Amikor megbocsájtunk, az olyan, mintha szívünk végre eleresztené a fájdalmat. A bűneink miatt érzett szégyenérzet szertefoszlik, a neheztelés és az elárultság érzés vasbilincs meglazul, majd lehullik. Ahogy az igazságtalanság köré épített történeteinket feloldjuk, a szívünk újra megnyílik és megkezdődik az igazi gyógyulás. Érzelmileg, testileg, lényünk minden szintjén.
A folyamat során megnézzük, mi fortyog a felszín alatt, akár tudunk róla, akár nem. Lehet, a problémát már rég megoldottnak és lezártnak tekintettük, de tudat alatt még igenis ott találjuk a kimondatlan fájdalmat vagy haragot.
Ha első alkalommal az igazság nem kerül kimondásra, a probléma nem kerül megoldásra, a visszafojtott érzelmek később szökőárként, rendkívüli intenzitással törnek elő.
Agyunk gyógyító ereje a számítógéphez hasonlóan funkcionál. A régi programot automatikusan futtatja, mindig ugyanazt a pályát járja be, újra és újra ugyanazokat a rögzült, szegényes viselkedésmintákat követi, hacsak nem installálunk új szoftvert. Ha az agy gyógyító részeinek új, a korábbinál jobb lehetőséget kínálunk fel, legközelebb már azt a programot fogja futtatni.
Képzeld el, hogy kettévágok egy lédús őszibarackot. Képzeld el az aranyszínben ragyogó gyümölcshúst, a finom barack illatot, a lecsurgó baracklét. Most odaadom az egyik felét és képzeld el, hogy beleharapsz, s az édes lé szétárad a nyelveden, az ínyeden. Mit érzel? ….nő a nyálelválasztás…
Agyunkat ilyen könnyű becsapni. Az agy nem képes arra, hogy különbséget tegyen valódi és képzelt esemény között, azaz a valóság és a képzelet világa között. Amilyen gyorsan beindult a nyálelválasztás, olyan gyorsan oldódnak a blokkok is az utazás alatt a megfelelő módszer alkalmazásával.
Ajánlom mindenkinek!